česká verze    english version    deutsch   
spřátelené weby:       Ilustrace   |   Animace   |   Vizualizace   |   Luky   |   Soustružení dřeva
Kontakt   
Index   |   Podmínky  |   Projekty  |  

MOJE LOUTKY

woodcarving

Rodí se z voňavého lipového dřeva. Ze špalku kousek po kousku ubývá přebytečný materiál, až se z něj vyklube hlavička ježibaby, draka, čerta, princezny a nebo jakékoliv jiné pohádkové bytosti...
Nejjednodušší loutky se skládají z 4 dílů, u divadelních marionet je třaba vyřezat v průměru dalších 13 dřevěných částí.
Pak je nutné vše spojit tak, aby se loutka pěkně hýbala. Klouby ručiček a nožiček marionet jsou standartně na osičkách popřípadě kožené, ale je možné zadat do výroby i jiné druhy hybných spojení.
Loutky jsou kolorovány dle přání zákazníka olejovými nebo akrylovými barvami.

!!! LOUTKY JSOU V KLOUBECH ROZEBIRATELNÉ !!!


TYPY VYRÁBĚNÝCH LOUTEK

Divadelní marioneta

marioneta Tyto loutky jsou vyráběny ve většině případů na zakázku. Zákazník si určuje všechny parametry počínaje výškou, přes typy hybných spojení až po povrchovou úpravu. Ve Vaší objednávce prosím uvádějte požadavky: charakter, výška, typy jednotlivých spojů (krk, rameno, loket, zápěstí, kyčel, koleno, kotník), rozsah pohybu, opracování, povrchová úprava dřeva,požadavky na oblečení, olůvka a zatížení, nároky na vahadlo, šňůry, atd...

Dekorativní loutka 35cm a 50cm

dekorativní loutka loutka Loutka je ručně vyřezána z lipového dřeva. Oděv loutky je vyrobený z kůže a textilu. Tyto loutky jsou standartne dodávány bez vahadla. Jsou stejně jako marionety opatřeny klouby. Loutka je vhodná pro dekorativní účely, po vyvázání pro domáci divadlo. V některých případech ale nemusí dosahovat vysokých nároků na rozsah hybností požadovaných u profesionálního divadla.
V prodejní galerii nabízíme ve standartních rozměrech 35cm a 50cm. Samozřejmě vám vyrobíme i jakýkoliv jiný rozměr (od velikosti 35cm výše).

Desková loutka

desková loutka Jednoduchá celodřevěná řezbovaná loutka pro dekorativní účely nebo pro domáci divadlo. Vyrábíme ji v základní velikost 40cm.
Loutka je plochá tloušťka materiálu je cca 2,5cm. Vyrobená z deseti jednotlivých kusů. Klouby tvoří kovová osička.
Loutka je vedena zezhora (hlava-drát, ruce a nohy na nitích) nebo zespoda(vedení klasické javajky).
Povrchová úprava dřeva dle přání zákazníka (moření, akrylové nebo olejové barvy,...)

Tahací panák (mechanické hračky)

tahací panák Jednoduchá celodřevěná řezbovaná loutka pro dekorativní účely. Základní celikost 40cm. Určeno k zavěšení na zeď.
Loutka je plochá tloušťka materiálu cca 2,5cm. Skládá se z 6ks (pohyblivé nohy, ruce,oči).
Povrchová úprava dřeva dle přání zákazníka (moření, akrylové nebo olejové barvy,...)
leták loutka
přístupy na stránku:      
© 2012 by Petr Skácel - Grafikajinak, email: grafikajinak@seznam.cz